07 Jun 2016 17:29
Category “Group Battles” 5 vs 5

1. Russia 1
2. Ukraine 1
3. Russia 3

4-6. Russia 2 & Ukraine 2 & Ukraine 3
7. USA 1
8. Belarus 1
9. Denmark 2
10. Poland 1
11-12. Israel 1 & UK 1
13. Germany 1
14. France 3
15. Belarus 3
16. Argentina 2
17-18. Czech Republic 3 & Italy 3
19-21. Poland 3 & Poland 2 & Australia 1
22-24. Canada 1 & France 1 & Czech Republic 2
25-28. UK 2 & Estonia 1 & Denmark 1 & Moldova 1
29. Czech Republic 1
30. France 2
31-33. Germany 2 & Belarus 2 & Mexico 2
34. UK 3
35. Hungary 2
36. Latvia 1
37. Finland 1
38. Italy 1
39. Serbia 1
40. Italy 2
41-42. Switzerland 1 & Argentina 1
43-44. Spain 2 & Germany 3
45-46. Spain 1 & Finland 2
47. Slovakia 1
48. Austria 2
49. USA 2
50. Finland 3
51. Moldova 2
52-59. Netherlands 1 & Austria 1 & Australia 2 & Slovenia 1 & New Zealand 1 & Mexico 1 & Australia 3 & Hungary 1

Category “Mass Battles” 21 vs 21

1. Russia
2. Ukraine
3. Belarus
4. Poland
5. UK
6. Czech Republic
7. Germany
8. Italy
9. France
10. USA & Hungary

 

Women’s “Group Battles” Category 3 vs 3

1. Ukraine
2. Russia
3. France
4. Poland
5. Finland
6. Netherlands
7. Argentina
8. Czech Republic
9. Germany

Men’s Category “Duel” 1 vs 1

1. Aleksey Petrik (Russia, Fighter 2)
2. Sergey Ukolov (Russia, Fighter 1)
3. Aleksandr Nadezhdin (Russia, Fighter 3)
4. Marcin Waszkielis (Poland, Fighter 1)
5. Lukas Kowal  (UK, Fighter 1)
6. Piotr Kriger (Poland, Fighter 3)
7. Valeriy Kotenko (Ukraine, Fighter 1)
8. Nicole Friedersdorf (Germany, Fighter 3)
9. Juan Manuel Chevasco Diaz (Argentin?, Fighter 2)
10. Krzysztof Szatecki (Poland, Fighter 2)
11. Italy 1
12. UK 2
14. Ukraine 3
14. Ukraine 2

15-16. Germany 1 & Moldova 1
17. Moldova 2
18. Moldova 3
19. Czech Republic 3
20. Mexico 1
21. Denmark 1
22. Argentina 1
23-24. Netherlands 3 & Latvia 1
25. UK 3
26. Czech Republic 2
27. USA 1
28. Argentina 3
29. Italy 2
30. Austria 1
31. Mexico 2
32. New Zealand 3
33. Netherlands 1
34. Netherlands 2
35. Finland 1
36. Switzerland 1
37. Finland 2
38. Germany 2
39-40. Italy 3 & Czech Republic 1
41. Serbia 1
42. Australia 1
43. New Zealand 1
Women’s Category “Duel” 1 vs 1

1. Galina Kohvakko (Russia, Fighter 1)
2. Denise Brinkmann (Germany, Fighter 1)
3. Marina Golovina (Russia, Fighter 3)
4. Olga Grabovskaya (Ukraine, Fighter 1)
5. Yuliya Roschak (Ukraine, Fighter 2)
6. Ekaterina Obade (Moldova, Fighter 1)
7. Irina Ilnitskaya (Ukraine, Fighter 3)
8. Yana Zabolotnikova (Russia, Fighter 2)
9. Darya Kuznetsova (Belarus, Fighter 1)
10. Anna Khaikina (Israel, Fighter 1)

11. Poland 1
12. Canada 1
13. Australia 1
14-15. Italy 2 & Argentina 1
16. Poland 2
17. UK 1
18. Germany 3
19. Italy 1
20. Czech Republic 1
21. Netherlands 1
22. Germany 2
23. Czech Republic 2
24. Austria 1
25. Poland 3
26. Australia 2
27. Netherlands 2
Men’s Category “Polearm Duel” 1 vs 1

1. Evgeniy Baranov (Belarus)
2. Jeff Galli (USA)
3. Aleksey Nayderov (Russia)
4. Sergey Moroz (Ukraine)
5. Ilya Dragan (Moldova)
6. Mikhail Morgoulis (Israel)
7. Israel Ortiz Arriaga (Mexico)
8. Lee John Harris (Australia)
9. UK
10. Germany
11. Poland
12. Austria
13. Argentina
14. Spain
15. Czech Republic
16. Hungary

Women’s Category “Polearm Duel” 1 vs 1

1. Ekaterina Obade (Moldova)
2. Olga Grabovskaya (Ukraine)
3. Alina Abdullaeva (Russia)
4. Sara Solar (Serbia)
5. Martina Ochoa (Argentina)
6. Pavla Markupová (Czech Republic)
7. Kamila Henkelman (Poland)
8. Amy Graham (USA)
9. Viktoria Kraus (Germany)

  • Share
  • Tweet
  • Email

BATTLE OF THE NATIONS

2021

1st-4th July
Oradea Fortress, Romania